Pyitaht Abdülhamit

Pyitaht Abdülhamit  Dizisi Oyunculuk Başvurusu

Pyitaht Abdülhamit

TRT 1’in uzun zamandır merakla beklenen iddialı yapımı Payitaht Abdülhamid cuma  akşamı saat 20:00’dan itibaren başlıyor. Es Yapım imzalı dizinin yönetmenliği Serdar Akar’a emanet edildi. Dizinin senaryosu ve tasarımı ise Osman Bodur ve Uğur Uzunok tarafından kaleme alınıyor. Uzun detay haberin devamında verilmiştir.

Payitaht Abdülhamid Konusu

Uzun süredir merak içerisinde beklenen dizinin ana teması Osmanlı Devleti’nin var olma mücadelesi olurken, 1876 senesinde tahta çıkan 33 sene bu zorlu süre zarfında Ulu Hakan unvanıyla taçlandırılan Sultan Abdülhamid Han’ın hayatı konu olacak. Dizide, dünyanın manipülasyon hamleleri ile gözünü Osmanlı topraklarına diktiği zamanda tahta çıkarak gücü ve aklıyla Devleti tüm gücüyle ayakta tutan Abdülhamid Han’ın 20. yılından itibaren döneme damga vurmuş en önemli gelişmeleri anlatılacak.

Abdülhamid Han’ın 1896 yılından sonra yaşamış olduğu önemli gelişmeleri bilimsel bir dille izleyiciye aktarılacak. Osmanlı’nın zaferiyle sonuçlanan Yunan Harbi, Filistin topraklarının istenildiği 1. Sinonist Kongresi, Abdülhamid Han’ın ilk ciddi adımı olan Hicaz Demiryolu çalışmaları gibi damga vuran tüm olaylar anlatılacak.